Palarnia 

Jest 129 produktów.
Palarnia

Podkategorie

Bazzara

Od kiedy kawa stała się najpopularniejszym napojem na świecie, na rynku zaczęło pojawiać się jej wiele nowych rodzajów. Plantatorzy zaczęli dwoić się i troić, aby wyhodować ziarna z najwyższej półki. Obecnie w sklepach kupić można setki jak nie tysiące rodzajów kaw. Mieszanki ziaren z różnych stron świata testowane przez baristów, wciąż poddawane są surowej ocenie. Istnieją jednak też takie, które od lat uwielbiane są przez smakoszy czarnego naparu, a wśród nich znalazła się także kawa Bazzara.

12 najlepszych ziaren

Sekretem doskonałego smaku i aromatu kawy Bazzara jest połączenie 12 wyselekcjonowanych ziaren arabiki. Odpowiednio wypalone i dodane w dokładnie przemyślanych proporcjach tworzą zestaw idealny dla wielbicieli kawy. Wśród nich znajdują się: Jamaica Blue Mountain, Puerto Rico Yauco Selecto, Santo Domingo Barahona AAA, Meksyk Altura Superior, Honduras SHG Marcala, Kostaryka SHB Tarrazu, Salvador Pacamara Gigante, Gwatemala Antigua Pastores, Nikaragua Matagalpa Cavallino, Brazylia Sul De Minas Pergamino, Indie Plantation Peaberry Bababudan, Etiopia Sidamo Lavado. Prócz mieszanki 12 ziaren, istnieją też te idealne do przyrządzenia, chociażby cappuccino, jednej z ulubionych i najpopularniejszych rodzajów kaw we Włoszech.

Najlepszy skład – najlepsze działanie

Nie wszyscy wiedzą, że Bazzara to w 100% arabika i w jej składzie znajdziemy bardzo niski poziom kofeiny. Jest to więc mieszanka idealna dla osób, które lubią wypić czarny napar zarówno rano, jak i późnym wieczorem, nie wpływając wówczas jej zawartością negatywnie na swój organizm. Można cieszyć się jej doskonałym smakiem o każdej porze dnia i w większych ilościach. Bariści bezapelacyjnie twierdzą, że najlepiej parzy się ją w ekspresach kolbowych oraz automatycznych. Jeśli zaś uprzednio odpowiednio ją zmielimy, świetnie nadawać się będzie do parzenia w kawiarkach. Zdecydowanie smak i aromat wynikający z perfekcyjnej, rzemieślniczej jakości, docenią wszyscy wielbiciele kawy. Precyzja doboru ziaren i kompozycji smaków to absolutnie dziedzina, w której ten producent góruje w kawowym rankingu.

Brasiloro

 Zgodnie z tradycją od 1961 r. w palarni Brasiloro palenie kawy  odbywa się przy użyciu drewna bukowego. Cały proces palenia odbywa się metodą naturalną w tradycyjnym piecu, Odmiany zielonej kawy palone są oddzielnie z uwagi na ich miejsce pochodzenia oraz szczególne właściwości. Dopiero po zakończonym procesie palenia ziarna zostają mieszane. Wszystko odbywa się przy użyciu pracy "ludzkich rąk" a nie maszyn. Właściciele i pracownicy wkładają w produkcję tej kawy całą swoją pasję oraz serce.  Chłodzenie następuję poprzez powietrze, aby nie zmieniać w żaden sposób pierwotnych właściwości organoleptycznych ziaren.

 

Caffe Mokarabia

Historia palarni Mokarabia sięga 1951 roku i włoskiego Mediolanu. Mokarabia została stworzona z zamiarem przygotowywania najlepszych mieszanek kawy wyłącznie dla włoskich kawiarni i sektoru HoReCa. Wraz z rozwojem czasu i postępu technologicznego, ewaluowała historia firmy. Przedsiębiorstwo zaczęło działać w nowych kanałach dystrybucji. Mimo, iż opracowano nowe możliwości biznesowe, zachowano pierwotną charakterystykę palenia, tradycję rzemieślniczą, rozpoznawalny przez Klientów smak i niepowtarzalny aromat. W 1977 roku palarnia została kupiona przez cenioną we Włoszech rodzinę Zanetti, kontynuującą najlepsze tradycje kawowe we Włoszech od XVIII wieku. W ofercie palarni poza kawami ziarnistymi znajdują się m. in. kapsułki do systemu Nespresso i saszetki E.S.E. Kawy Mokarabia są symbolem wysokiej jakości i świetnego smaku.

Cellini

Marka Cellini to synonim jakości i tradycji, które zdobyły uznanie na całym świecie.

Historia marki zaczyna się w 1925 roku i wiąże się z rodzinną tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Kawa Cellini jako jedna z niewielu jest badana laboratoryjnie na zawartość Ochratoksyny A już na etapie zbiorów.

Illy

Illy jest pierwszą firmą, która otrzymała prestiżowy certyfikat DNV, nagradzający jakość całości łańcucha produkcyjnego kawy: od momentu zebrania ziaren, poprzez ich palenie, aż do dostarczenia produktu na półki sklepowe. Illy ściśle współpracuje z macierzystymi fabrykami kawy, dostarczając im swojej szerokiej, zdobytej na przestrzeni lat, wiedzy i solidnie płacąc za jakość ziaren, które wychodzą z fabryk i które mają zostać poddane paleniu w palarniach Illy.

O firmie Illy

Illy to marka kawy palonej w Trieście we Włoszech. Mieszanka jest pakowana w postaci całych ziaren, kawy mielonej i innych. Kawy pakowane są przeważnie w pojemnikach stalowych pod ciśnieniem. Obecnie Illy jest dużą międzynarodową korporacją, sprzedającą swoje produkty kawowe w około 131 krajach na całym świecie. Grupa Illy składa się z kilku spółek zlokalizowanych w Ameryce Północnej, Francji, Niemczech, Hiszpanii i krajach Beneluksu. Grupa zatrudnia około 700 osób. Firma Illy kupuję wyłącznie kawę z gatunku arabika, głównie z Brazylii, ale także z Kolumbii, Indii i krajów Afryki i Ameryki Środkowej.

Italcaffe

Włosi od lat są pionierami w dziedzinie kawy – zarówno jeśli chodzi o produkcję sprzętu do jej parzenia, jak i przygotowywanie doskonałych, aromatycznych mieszanek ziaren. Jednym z najpopularniejszych koncernów produkujących kawę jest Italcaffe, którego główna siedziba znajduje się we włoskim regionie La Spezia, w samym sercu urokliwej Ligurii. Uwielbiana przez kawoszy na całym świecie marka, cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością i gości niemal w każdym włoskim domu. Sekretem jej sukcesu jest… tradycja! Czyli to, co Włosi od zawsze cenią najbardziej.

Tradycyjne receptury sprzed lat

Nie bez powodu kawa Italcaffe to jedna z ulubionych na świecie wśród koneserów czarnego naparu. Do produkcji swoich mieszanek używają importowanej z plantacji niemal na całym świecie zielonej kawy. Sekretem jej wypalania są tradycyjne, włoskie receptury, które od lat przekazywane są z pokolenia na pokolenie i tajemnie strzeżone przez ich posiadaczy. Po całym procesie wypalania wyselekcjonowane ziarna pakowane są próżniowo do specjalnych opakowań bez dostępu tlenu, dzięki czemu zachowują swoją świeżość na dłużej, a najnowsze opakowania wykorzystywane przez firmę zapewnią doskonałą izolację produktu od czynników zewnętrznych, utrzymując tym samym prawdziwy aromat świeżo palonych ziaren, nawet do dwudziestu czterech miesięcy.

Nasza oferta produktowa

Zadbaliśmy o to, aby przygotować dla naszych klientów największy dostęp do genialnych, północnowłoskich kaw Italcaffe. Marka sama w sobie oferuje szeroki wybór produktów, z których każdy powinien móc wybrać coś odpowiedniego dla swojego gustu i smaku. To jeden z producentów, których polecamy nawet najbardziej wymagającym klientom – nawet im udaje się wybrać swój ulubiony rodzaj. Słodka crema, espresso z aromatem bakalii a może cappuccino i nuta marcepanu? Nasi specjaliści chętnie doradzą i odpowiedzą na pytania, jeśli tylko wahają się Państwo nad którymś z rodzajów kawy. To zdecydowanie produkt dla koneserów z intensywnym i jednocześnie delikatnym aromatem.

Kimbo

Historia firmy Cafe' do Brasil.

Cafe' do Brasil, producent kawy Kimbo i Kose, rozpoczęła działalność w latach 50. XX wieku, w zabytkowym centrum światowej stolicy kawy espresso, Neapolu. To tutaj mała palarnia sprzedawała kawę do barów i kawiarni.

W latach 60. firma wprowadziła do sprzedaży kawę pakowaną w puszkach, oferując nie tylko lepszą ochronę produktu, ale i szerszą jego dystrybucję. Stworzono markę Cafe' do Brasil i zaczęto dostarczać kawę także do gospodarstw domowych, zachowując jej wyjątkowa jakość i smak.

Dzięki umiejętnościom zarządców firmy i zdobytemu doświadczeniu, firma rozrosła się gwałtownie i jest dziś jedną z wiodących palarni w Europie, rozszerzającą swoje wpływy na coraz to nowe rynki na całym świecie. Zdolność rozumienia i przewidywania rynkowych tendencji oraz umiejętność trafiania w gusta konsumentów, pozwoliły palarni na zdobycie i utrzymywanie drugiego miejsca na włoskim rynku detalicznym kawy, jeśli chodzi o liczbę sprzedawanych produktów. Sukces osiągnięto dzięki niezłomnej wierności przyjętej polityce, opartej na jednym, konkretnym założeniu: wysokiej jakości produktów.

La Brasiliana

Początki Torrefazione La Brasiliana srl sięgają 1948 roku, kiedy Carlo Govoni, dziadek obecnego właściciela otworzył małą kawiarnię w centrum miasta Ferrara. Wówczas też uruchomił zakupioną przed wojną maszynę do palenia kawy. Dzieci Carlo Govoni'ego: Nino, Tina, Corrado i Tino podjęli misję ojca i rozpoczęli palenie pierwszych mieszanek kawy. Zatrudniony niedługo potem boy hotelowy Ailù, młody Afro-Amerykanin, ubrany w czerwony strój ze złotymi guzikami, rozpoczął dostarczanie kawy Klientom zarówno w Ferrarze, jak i pobliskich prowincjach. Pewnego razu, podczas normalnego dnia pracy, Ailù został sportretowany przez lokalnego malarza i od tego momentu stał się symbolem firmy.

Z upływem lat firma ulegała przeobrażeniom, ale zawsze odnosiła się do swojej tradycji.
Obecnie firmą zarządza trzecia generacja rodziny Govoni. Właściciele: Pierluigi, Elisabetta i Giancarlo zachowali tradycyjne produkty, podtrzymując rodzime rzemiosło, a jednocześnie wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, stopniowo adaptowali nowoczesne technologie i maszyny. Jakość mieszanek Brasiliana, świeżość produktów i oryginalne sposoby palenia dostosowane do różnych rodzajów kawy, są kluczowymi czynnikami, które pozwoliły firmie rozszerzyć dystrybucję produktów na całe północne i centralne Włochy oraz wprowadzić je na rynki zagraniczne.

Lafaye

Bydgoska palarnia Lafaye to rodzinna firma. Posiada ona jedną z najnowocześniejszych i na wysokim poziomie palarnię typu bębnowego. Jednorazowy zasyp ziarna zielonego to 60 kg. Kawa wypalana jest metodą tzw. mistrzowską, czyli w temperaturach oscylujących w granicy 200 stopni Celsjusza, w czasie 12-15 minut w piecu bębnowym.

Bogaty asortyment pozwala spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Lavazza

Firmę założył w 1895 roku w Turynie Luigi Lavazza, początkowo otwierając mały sklep spożywczy na Via San Tommaso 10. Dziś działalnością firmy zarządza trzecie i czwarte pokolenie rodziny Lavazza. Lavazza importuje kawę z całego świata. Pracownicy firmy są zdania, że aż 16 milionów rodzin, spośród wszystkich 20 milionów rodzin kupujących kawę we Włoszech, wybiera produkty Lavazza. Lavazza posiada cztery zakłady produkcyjne zlokalizowane we Włoszech i siedem spółek zależnych: we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Austrii i Stanach Zjednoczonych. Dystrybuuje swoje produkty w osiemdziesięciu krajach na całym świecie. Obrót firmy za 2006 rok szacowany był na kwotę 930 mln EUR.

Lucaffe

Zamiłowanie Włochów do czarnego napoju zwanego kawą, od lat się nie zmienia. Powstaje coraz więcej koncernów, które zajmują się jej profesjonalną produkcją. Istnieje jednak kilka tych, które od lat wiodą prym i nie ustępują miejsca nowym markom. Jedną z nich jest LuCaffe, która z niewielkiej, domowej palarni, przekształciła się z czasem w jedną z największych firm produkujących kawę we Włoszech. Chociaż mówi się, że to młoda marka, na rynku zyskała już bardzo ugruntowaną pozycję.

Nad brzegiem jeziora Garda

Początkowo kawy LuCaffe powstały w małej, domowej palarni, zachowując tajemniczą recepturę palenia, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. 14 lat ciężkiej pracy domowego rzemiosła opłaciło się i firma rozpoczęła ekspansję swoich produktów na rynki międzynarodowe. Twórca kaw LuCaffe, Gian Luca Venturelli pierwszą palarnię otworzył nad malowniczym jeziorem Garda. Kolejne powstawały już bardzo szybko, między innymi Brescii, która słynęła nie tylko z prażenia i mielenia ziaren kawy, ale przede wszystkim ze specjalnego systemu pakowania produktu w saszetki. Z biegiem czasu, firma rozpoczęła także produkcję profesjonalnych ekspresów do kawy. Pasja i duże zaangażowanie właściciela sprawiło, że LuCaffe w bardzo szybkim czasie wypłynęło na szerokie wody i osiągnęło ogromny sukces nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie. Determinacja sprawiła, że miłość do czarnego naparu i wykorzystanie tradycyjnych, rodzinnych receptur przerodziło się w świetnie prosperujący biznes.

Nasza oferta

Przeglądając produkty na naszej stronie internetowej, charakterystyczny, mały, pulchny człowiek na opakowaniach kawy LuCaffe z pewnością zwróci Państwa uwagę. Produkty tej marki przypadną do gustu prawdziwym koneserom smaku i wielbicielom doskonałego, aromatycznego espresso. Kawa LuCaffe to najlepszej jakości mieszanki ziaren, wyselekcjonowane pod kątem najlepszych walorów smakowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i podpowiedzą, jaki rodzaj kawy będzie dla Państwa najlepszym wyborem.

Mauro

60 lat historii Caffe Mauro bierze początek w niestrudzonej działalności Demetrio Mauro. Urodzony w 1905 roku w Reggio di Calabria, miał zaledwie 10 lat, gdy zaczął pracować jako chłopiec pokładowy na statkach w pobliskiej Cieśninie Mesyńskiej. Od najmłodszych lat pielęgnował w sobie wielkie marzenie o założeniu własnej, dobrze prosperującej firmy. W 1930 roku, dzięki wielu wyrzeczeniom, Demetrio kupił swój pierwszy jacht o nazwie "Salvatore Padre", by w 1936 roku z powodzeniem przenieść swoją działalność do Afryki, na ziemie, które wówczas były koloniami włoskimi. Tam założył biuro podróży. Wydarzenia II wojny światowej zmusiły Demetrio do rozpoczęcia przygody z biznesem od początku. Tym razem wybór był wynikiem nowej, wielkiej pasji: kawy.

Mauro znalazł się w 1946 roku w Mediolanie, aby rozpocząć tam palenie kawy, ale tęsknota za rodzinnymi stronami przywiodła go z powrotem do Kalabrii. Kiedy w listopadzie 1949 roku Demetrio Mauro zakładał firmę Caffè Mauro, posiadał jedynie niewielką maszynę do palenia kawy o pojemności 20 kg, umieszczoną w starym magazynie przy Via Florio, w pobliżu portu Reggio Calabria. Dzięki swoim wysiłkom i dalekowzroczności, Demetrio rozpoczął jednak długą serię sukcesów.

Dzięki tym sukcesom, już w 1958 roku Demetrio Mauro postanowił podjąć ważny krok: opuścił starą palarnię kawy przy Via Florio i postanowił otworzyć nową fabrykę w o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych, by zaspokoić wszystkie wymagania produkcyjne. W dwa lata później zamówień było już tak dużo, że konieczne było rozszerzenie powierzchni do 15 000 metrów kwadratowych. W 1997 roku firma otworzyła bardziej nowoczesny zakład w dzielnicy przemysłowej Villa San Giovanni. Fabryka zajmuje obecnie 37 000 metrów kwadratowych. Do dziś jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie.

Montecelio

Montecelio - palarnia kawy ze słonecznej Hiszpanii

New York

Włoskie kawy to te ulubione wśród światowych baristów i koneserów smaku tego napoju na całym świecie. Miłośnicy tradycji, palenia ziaren według tajemniczych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur, do perfekcji opanowali przygotowywanie specjalnych mieszanek ziaren, które po zaparzeniu dają niepowtarzalny i nie do podrobienia smak. Kawy New York są niezwykle popularne nie tylko wśród mieszkańców rodzinnych Włoch i innych krajów Europy. Upodobali ją sobie mieszkańcy Japonii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, a także krajów południowoafrykańskich.

Palarnia prosto z serca Toskanii

Wśród wielu marek, kawa New York jest bardzo popularna we Włoszech. Jej palarnia znajduje się w okolicy cudownej Florencji, w miejscowości Pistoia, działając na rynku od 1930 roku. Cechą charakterystyczną marki jest jakość, za którą cenią ją sobie nie tylko Włosi, ale i konsumenci z całego świata. Genialne mieszanki ziaren składają się przede wszystkim z najlepszych odmian arabik, pochodzących głównie z Ameryki Środkowej. W wielu mieszankach znaleźć można także domieszkę ziaren Jamaica Blue Mountain, uważanej za najdroższą kawę dostępną na światowym rynku.

Idealna o każdej porze dnia

Z uwagi na zawartość stuprocentowej arabiki we wszystkich mieszankach kawy New York, można pić ją w zwiększonych ilościach i to o dowolnej porze, zarówno rano, jak i wieczorem. Espresso przygotowane z tych mieszanek jest łagodne i jednocześnie bogate w smaku. Można w nim wyczuć nutkę czekolady, która z pewnością przekona do kolejnej filiżanki każdego wielbiciela czarnego naparu.

Najlepszy sposób podania

Z uwagi na skład produktu, najlepszym sposobem jej parzenia będzie przygotowanie napoju w ekspresie kolbowym lub też automatycznym. Świetnie nadaje się także do zaparzenia w kawiarce, oczywiście po wcześniejszym zmieleniu ziaren w specjalnym młynku do kawy. Jeśli jednak nie mamy żadnego ze sprzętów do przyrządzania kawy, doskonale będzie smakować też taka zalana wrzącą wodą.

Palombini

Palombini

Firma Palombini to spółka rodzinna, zjednoczona pasją do kawy. Dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz inwestycji w badania i technologie Palombini buduje stopniowo sukces swojej marki.

Historia Palombini sięga lat 40. XX wieku. Firma jest dziełem Giovanni Palombini, wielkiego znawcy palenia kawy. Dzięki swojej miłości do kawy i bogatemu doświadczeniu Giovanni podbił serca najbardziej wymagających konsumentów z Rzymu, w tym, papieża Pawła VI, o czym palarnia zawsze z dumą wspomina.

Syn Giovanniego, Aldo Palombini odziedziczył tę samą pasję do kawy, kierując z sukcesem rodzinnym przemysłem, zwracając szczególną uwagę na stały nadzór kolejnych etapów produkcji i rozszerzając sprzedaż swojej kawy na Europę, Amerykę Północną i Azję.

Passalacqua

Passalacqua to włoska, rodzinna palarnia kawy, serwująca mieszanki najwyższej jakości. Wszystko zaczęło się w 1948 roku.  Dzisiaj kawa Passalacqua przybywa z upraw w Kolumbii, Brazylii, Etiopii, Jawy, Wietnamu itp. Dociera do palarni Passalacqua, a następnie po jej wypaleniu jest eksportowana na cały świat. Dziś, podobnie jak w pierwszych latach działalności palarni lojalność, poczucie wspólnoty w pracy i dążenie do osiągnięcia najlepszej kawy są podstawowymi wartościami firmy. Symbolem firmy stał się mały amerykański Indianin oblizujący usta. To właśnie Samuel postanowił uchwycić zachwycony wyraz młodego chłopca po spróbowaniu łyka kawy Passalacqua podczas wizyty w fabryce. Niedługo potem narodziło się logo obecnie już rozpowszechnione na świecie. W rodzinnej palarni wszyscy czują się nieustannie jak rzemieślnicy, kontynuatorzy najlepszej neapolitańskiej tradycji kawowej. Właściciele Passalacqua są wierni tradycji zarówno w produkcji, jak i pozyskiwaniu najlepszych surowców.

Pellini

Obowiązkowym elementem każdego dnia mieszkańców Włoch jest kawa. Nic więc dziwnego, że wybór produktów w tamtejszym regionie jest bardzo szeroki, a sami Włosi od lat trudnią się produkcją ziaren i sprzętu do przyrządzania ulubionego napoju. Jedną z popularniejszych jest tam kawa Pellini, która na rynku istnieje już od prawie 100 lat. Firma z tak ogromną historią to chluba Włoch, a jej produkty uwielbiane są przez kawoszy na całym świecie.

Mieszanki pełne smaków

Nie od dziś wiadomo, że doskonała kawa składa się z kilku, a nawet kilkudziesięciu odmian ziaren, które połączone w odpowiednich proporcjach, dają wyjątkowe doznania smakowe i aromatyczne. Kawy Pellini składają się w najlepszych, wyselekcjonowanych wcześniej ziaren górskiej arabiki, prosto z plantacji w Ameryce Łacińskiej. Sekretem marki Pellini są najwyższej jakości procedury, w tym stosunkowo wolnym proces prażenia ziaren, dzięki czemu napój przyrządzany z tych mieszanek jest delikatny, aromatyczny i niepowtarzalny. Bariści z całego świata powtarzają, że kawy tej marki to przede wszystkim niepowtarzalny smak, którego nie da się podrobić, a jednocześnie dopasowuje się do wielu preferencji smakowych.

Firma z tradycjami

Palarnię kawy Pellini założyła rodzina o tym samym nazwisku w 1992 roku. I chociaż początkowo zajmowali się oni produkcją leczniczych ziół, po pewnym czasie uznali, że to jednak kawa jest ich mocniejszą stroną. Według najnowszych informacji Pellini to piąta pod względem wielkości palarnia w całych Włoszech. Aby zobrazować sobie prestiż, o którym mowa, warto wspomnieć, że w całym kraju palarni jest prawie 750, co plasuje markę zdecydowanie wśród liderów na rynku. Obecnie, firma jest światowym eksporterem kawy, a sama produkuje jej aż 12 milionów kilogramów rocznie.

Napój dosłownie dla każdego

Zachwalana przez baristów i profesjonalistów w dziedzinie kawy na całym świecie, kawa Pellini to doskonały wybór. Charakterystyczny smak, intensywny aromat i najlepsza jakość ziaren sprawiają, że nawet najbardziej wymagający kawosz zachwyci się mieszanką tych ziaren.

Pluton
PLUTON

Najstarsza polska palarnia, która produkuje kawy jakości Premium. Zielone ziarna są pozyskiwane w formule Direct Trade, czyli bezpośrednio od plantatorów, co gwarantuje ich niezmienną, wysoką jakość, a wypalane są w Warszawie zgodnie z tradycyjnymi recepturami.

Świat Kawy

Świat Kawy, ponieważ ziarna użyte do mieszanek są z różnych regionów świata, wszystkie nasze kawy wypalane są w najlepszej palarni w Skoczowie. Kawa może przyjmować wiele postaci – od małej czarnej, przez zabielaną spienionym mlekiem, po mrożoną z dodatkiem lodów i bitej śmietany - i zawsze smakuje wybornie. Ważne, aby podstawą każdego wariantu był aromatyczny napój przygotowany z najlepszych ziaren.

Quba Caffe

Tak jak i Ty codziennie pijemy kawę, delektując się jej smakiem i aromatem. Z miłości do "małej czarnej" już dwie dekady firma Quba Cafe Serwis proponuje Państwu najwyższej jakości usługi w zakresie dostaw kawy ziarnistej, kawy mielonej, herbaty najwyższej jakości oraz całej gamy dodatkowych produktów spożywczych.

Qubik

Palarnia Qubik Caffe

Qubik Caffe pochodzi z włoskiej palarni na terenie miejscowości Trieste. Miasto to jest ośrodkiem kosmopolitycznym, który przyciąga ludzi z całej Europy. Prażalnia jest prowadzona przez miłośników kawy w nowoczesny sposób używając nowoczesnych metod w wydobywaniu smaku i aromatu. W swojej pracy używają wyłącznie najlepszych ziaren Arabiki i Robusty, które są importowane ze sprawdzonych plantacji.

Tommy Cafe

Kawa Polska - to tak powinna nazywać się ta kategoria, ponieważ wszystkie kawy wypalane są w naszej palarni w Skoczowie.  Palarnia Tommy Cafe oferuje kawę, która pochodzi z najróżniejszych rejonów świata i wyróżnia się przepysznym smakiem oraz najlepszą jakością. Nasz sklep umożliwia zakup ziaren o różnym poziomie palenia, które możemy zmielić na życzenie naszego klienta tuż przed wysyłką. Kawa polska nie musi być wcale gorsza od włoskiej, ba nawet w wielu przypadkach jest o wiele lepsza.

Tupinamba

Palarnia z Hiszpanii z tradycjami w branży kawowej od 1897 roku.

Vaspiatta

Esencja dobrego smaku

Vaspiatta zrodziła się z miłości do kawy.
Przemierzamy kontynenty odwiedzając najlepsze plantacje na świecie.
Staranie wybieramy ziarna, które wypalamy później w stylu włoskim.
Wszystko po to, by wydobyć pełnię aromatów i głębię smaku.

Vergnano

Nie od dziś wiadomo, że kawa to od lat ulubiony napój wszystkich narodów, mający właściwości pobudzające. Dodaje energii zmęczonym, pozwala na lepszą koncentrację, poprawia nawet nastrój. Nic więc dziwnego, że stała się tak popularna na całym świecie, a plantatorzy zaczęli poszukiwać ich nowych rodzajów i smaków, chcąc dotrzeć z nią do kolejnych grup konsumentów.

Specyfika rodzaju

Oryginalnie z języka włoskiego Caffè Vergnano lub też klasycznie kawa vergnano, to jedna z najpopularniejszych włoskich palarni kawy nie tylko w Italii. Jej nazwę przekazuje się na językach baristów całego świata. Wieloletnie doświadczenie to przede wszystkim najlepsza jakość i smak od lat, a wszystko to zawdzięczane jest specyficznemu procesowi powstawania kawy. Pierwsze i najważniejsze to wybór zielonego ziarna, które przechodzi przez cały, powolny proces palenia.

Prawdziwa historia

Wyjątkowa jest sama historia palarni, która sięga XIX wieku. Została założona przez rodzinę Vergnano w 1882 roku. Początkowo powstała ze zwyczajnej, włoskiej miłości do tego kofeinowego napoju. Szybko jednak okazała się dochodowym biznesem, który w okolicach Turynu przerodził się w żyłę złota. Ponad 50 lat później palarnia tak rozwinęła skrzydła, że właściciele weszli w posiadanie własnej plantacji kawy w Kenii. Przez lata funkcjonowania, palarnia stała się jednym z liderów na włoskim rynku kawy i niezmiennie piastuje ten tytuł po dzisiejszy dzień. Z miłości do kawy powstał biznes, który uradował wszystkich koneserów boskiego naparu.

Najlepsze mieszanki ziaren

Chcąc opisać kawę vergnano, powinno mówić się przede wszystkim o najdoskonalszych mieszankach selektywnie wybieranych, najlepszych odmian ziaren kawy na świecie. Idealne połączenia smaków pozwalają na uzyskanie absolutnej przyjemności podniebienia, którą docenią nie tylko profesjonalni bariści, ale również amatorzy i koneserzy kofeinowego napoju. Mieszanki aromatów są wyjątkowo rozbieżne, od owocowych i lekko kwaskowych płukanych arabik z Ameryki Środkowej i Centralnej, poprzez te delikatne, aż wreszcie intensywne, gorzkawe i mocne pochodzące również ekologicznych upraw.

Wiener Kaffee

Historia firmy «Wiener Kaffee» - jednego z największych producentów kawy w Ukrainie - bierze swój początek w przełomowym okresie naszej historii, kiedy to stary system gospodarczy zawalił się i narodziła się nowa era prywatnej przedsiębiorczości. Firma przeszła trudną drogę od malutkiej spółdzielni entuzjastów u zarania niepodległości Ukrainy, poprzez ciężkie lata 90-te - do dużego producenta, który dziś zajmuje czołowe pozycje na ukraińskim rynku kawy naturalnej.

Przez ćwierć wieku swojego istnienia, najpierw jako spółdzielnie produkcyjna «Santos», od 1992 r. - jako wspólne ukraińsko-austriackie przedsiębiorstwo «Wiener Kaffee», założycielami którego zostali «Santos» (Lwów) i APC Agentura handlowa (Wiedeń), a od 1999 r. - jako Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością «Wiener Kaffee», firma zajmuje się przetwarzaniem i sprzedażą kawy.

Story Coffee Roasters

Zawsze wiedzieliśmy że największą wartość stanowią ludzie, dlatego do współpracy wybieramy tylko sprawdzone plantacje i farmerów którzy kontrolują zbiory od momentu wyboru sadzonek, po zbiory tylko najdojrzalszych owoców, aż do odpowiednio dobranych metod obróbki. Tylko tak pieczołowicie kontrolowany proces, gwarantuje doskonałą jakość!

Stanowimy ostatni etap; wypalamy kawy zgodnie z najlepszymi starymi technikami wprowadzając innowacje, które sprawiają, że nasze kawy zaspokoją gust nawet najbardziej „wymagających kawoszy”.

na stronę

70% Arabica & 30% Robusta

90% Arabica & 10% Robusty

80% Arabica & 20% Robusta

70% Arabica & 30% Robusta

60% Arabica & 40% Robusta

50% Arabica & 50% Robusta

85% Arabica & 15% Robusta

100% Arabica & 5% Jamaica Blue Mountain

60% Arabica & 40% Robusta

40% Arabica & 60% Robusta

100% Arabica & 5% Jamaica Blue Mountain
Pokazuje 1 - 15 z 129 elementów