Odkamieniacz do ekspresów 

Jest 3 produktów.

Wielbiciele kawy, prócz dbania o swojej walory smakowe podczas jej przygotowywania, powinni troszczyć się także należycie o sprzęt, który pozwala pić im co dnia ich ulubiony napój. Aby ekspres do kawy mógł posłużyć w domu jak najdłużej, konieczne jest jego systematyczne odkamienianie. Twardy osad wapienny, który osadza się w urządzeniu, pochodz...

Wielbiciele kawy, prócz dbania o swojej walory smakowe podczas jej przygotowywania, powinni troszczyć się także należycie o sprzęt, który pozwala pić im co dnia ich ulubiony napój. Aby ekspres do kawy mógł posłużyć w domu jak najdłużej, konieczne jest jego systematyczne odkamienianie. Twardy osad wapienny, który osadza się w urządzeniu, pochodzi oczywiście z wykorzystywanej do parzenia kawy wody i co jakiś czas musi być usuwany, aby ekspres sprawnie działał i potrzebny jest do tego odkamieniacz do ekspresu.

Zastosowanie produktu

Producenci sprzętu do parzenia kawy mają to do siebie, że z każdym wyprodukowanym ekspresem, na rynek wychodzi także przygotowany specjalnie dla niego odkamieniacz. Nie trzeba jednak kupować płynu producenta swojego sprzętu, aczkolwiek zwrócić ogólną uwagę na wykorzystywanie środków, które przeznaczone są specjalnie do ekspresów, a nie czajników czy baterii łazienkowej.

Ekspresy wyposażone w najnowszą technologię zazwyczaj posiadają specjalny przycisk, który uruchamia całą procedurę odkamieniania. Trwa ona mniej więcej około godziny. Wówczas cały osad, który zalegał do tej pory w środku, zostaje usunięty. Zanim jednak go wciśniemy, do pojemnika na wodę należy wlać płyn, który ma za zadanie usunąć zbędny osad.

Czym kierować się podczas wyboru płynu?

O ile cena nie zawsze gra tutaj znaczącą rolę, o tyle skład produktu owszem. Przed zakupem należy sprawdzić zawartość płynu, który wybraliśmy – każdy z nich powinien mieć w składzie kwas cytrynowy – zazwyczaj jednak różnią się stężeniem, które należy dostosować do rodzaju sprzętu. Najczęściej jednak konsumenci kierują się opinią osób, które mają swoje sprawdzone środki i są z nich najbardziej zadowoleni.

Nasza oferta płynów

Wśród oferowanych przez nas produktów do odkamieniania, znajdą Państwo płyny marek Nivona, Melitta oraz Saeco, dedykowane odpowiednio ekspresom do kawy, które również znajdują się w naszym sklepie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy pomocą i chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Więcej
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów